Šinšillas Latvijā

 


Bioloģisko lauksaimnieku pieredzes apmaiņas brauciens uz netradicionālās lauksaimniecības saimniecībām Vidzemē



www.laukutikls.lv
Piektdiena, 29 Oktobris 2010

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas biedri 2010. gada 21. oktobrī devās Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros organizētā pieredzes apmaiņas braucienā uz netradicionālās lauksaimniecības saimniecībām Vidzemē. Braucienā piedalījās 42 lauksaimnieki no Alūksnes, Apes, Gulbenes un Burtnieku novadiem, un tā mērķis bija iepazīstināt zemniekus ar netradicionālām lauksaimniecības metodēm, rosināt uzdrošināties dažādot nodarbošanās virzienus saimniecībās un parādīt, kā uzņēmīgi cilvēki sagaida viesus, piedāvā un pārdod pašu ražotu produkciju

Limbažu novada Vidridžu pagasta „Sautlāčos” mūs laipni sagaidīja saimnieks Jānis Ulmis. Saimniecībā ir iekārtota veselības augu brīvdabas ekspozīcija. Zāļzinis Jānis iepazīstināja ar sevi, pastāstīja, kā radusies ideja pievērsties augiem, kā sācis tos pētīt, mācījies atpazīt, vācis un veidojis savu kolekciju. Mums bija iespēja noklausīties lekciju par ārstniecības augiem, to īpašībām, audzēšanu un pārstrādes iespējām, kā arī iegūt drukātu informatīvu materiālu. Daudzi augi, ko „Sautlāčos” izmanto dažāda sastāva ārstniecisku pulveru sagatavošanai, tiek izaudzēti uz vietas saimniecībā, bet daļa – savākti ekspedīcijās. Pēc informatīvās lekcijas savas zināšanas botānikā varējām pārbaudīt praksē, apskatot dārzā iekārtoto ekspozīciju.

„Sautlāčos” pēc atvadīšanās no laipnā zāļziņa Jāņa Ulmja, mūs ar savu nodarbošanos iepazīstināja Kristīne Gulbe. Viņa agrāk ir nodarbojusies ar piena lopkopību, līdz krasi pieņēmusi lēmumu mainīt saimniekošanas virzienu – pārdevusi govis un kūtī iekārtojusi šinšillu audzētavu. Saimniece atbildēja uz visiem jautājumiem, kas saistīti ar šinšillu audzēšanu, barošanu un realizāciju. Daudzi lauksaimnieku jautājumi bija saistīti ar praktiskām lietām – nepieciešamo telpas temperatūru, šinšillu barošanu, augšanu, produkcijas noietu, biznesa uzsākšanas izmaksām un kontrolējošo iestāžu pārbaudēm un prasībām. Saimniecībā tiek audzētas arī paipalas, par kurām brauciena dalībniekiem bija liela interese.

Komentāri (0)  |  2010-11-19 19:23  |  Skatīts: 1271x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ